Home / Genel / Liveonedream’i Neden Kurdum?

Liveonedream’i Neden Kurdum?

Hepinize merhabalar.. Bu ilk yazıyı yazmak benim için aslında çok gurur verici. Bir pilot aday adayı iken aklımda hep varolan bu içimdeki blog açma isteğini hep bastırmıştım. Bastırdım çünkü eğer bu süreci başarıyla tamamlayamasaydım bu site hiç varolmayacaktı…Bu siteyi açmak benim için en son, ama en mutluluk verici aşamalardan birisiydi. Sitenin kuruluş sebebini az çok hepiniz biliyorsunuz zaten, ama ben yinede bu siteye google’dan misafir olarak gelecek arkadaşlar için biraz bahsedeyim.

Pilotajla alakalı forumlarda onedream olarak tanındığım için öncelikle sitenin ismini liveonedream yapma sebebim budur. Beni forumlardan tanıyan birçok arkadaşım için akılda kalıcı olmasını istedim. Forumlara ilk üye olurken 1-2 dakika kullanıcı adımın ne olacağı konusunda düşünmüştüm. Aklıma gelen ilk şeydi onedream, çünkü benim şimdiye kadar hiç böylesine büyük bir hayalim olmamıştı. Pilot olmak… Bu gerçekten ozamanlar için benim için hem çok büyük bir hayal hemde tek hayalimdi.. Ve şimdide o hayalin içinde yaşıyorum..

Onedream nickiyle başladığım serüvende benimle aynı yolda yürüyen birçok arkadaşla tanıştım. Onlarla sürekli yardımlaştım, birbirimizle yardımlaşmak herzaman bize güç verdi, biz birbirimizle paylaşırken uzaktan sadece ona gerekli olanı alıp uzaklaşanlar da oldu, hiç önemli değil.. Onlar henüz paylaşmanın, yardımlaşmanın nasıl insanı güçlendirdiğinden haberdar değildi. Biz paylaşan ve yardımlaşan adaylar olarak birçok kere yere düştük, sendeledik ama hiçbir zaman pes etmedik. Aramızda bende dahil umudu kırılanlar oldu ama arkadaşlarımız bize güç vermekten, ayağa kaldırmaktan vazgeçmediler. Neyse konumuza dönecek olursak siteyi aslında benim gibi hedefine kilitlenmiş, pilot olabilmek için elinden gelenin en iyisini yapacak arkadaşlara yardımcı olmak için kurdum, aynı zamanda beni de bu eğitim hayatım boyunca yaşayacağım zorlukları, mutlulukları, heyecanları kısacası herşeyi izleyecebileceksiniz ki bunun sizi motive edeceğini düşünüyorum. Bunun dışında tabiki bu kişisel bir blog olduğu için zaman zaman gezdiğim gittiğim yerleri, hikayeleri vs burada paylaşacağım..

Bu sitede aynı zamanda aldığım fotoğraf makinesi ve gopro’yla eğitimdeki hocalarım izin verirse birçok video ve fotoğrafı da paylaşacağım. Videoları ve fotoğrafları düzenlemeyi çok sevdiğimden güzel paylaşımlar olacağını düşünüyorum 🙂 Tüm bunların dışında yukardaki video Kaptan Rodrigo’ya ait, kendisini uzun süredir takip ediyorum, harika paylaşımlar yapıyor takip etmenizi, izlemenizi öneririm.

5-Airbus-350

Hepinize merhabalar.. Bu ilk yazıyı yazmak benim için aslında çok gurur verici. Bir pilot aday adayı iken aklımda hep varolan bu içimdeki blog açma isteğini hep bastırmıştım. Bastırdım çünkü eğer bu süreci başarıyla tamamlayamasaydım bu site hiç varolmayacaktı...Bu siteyi açmak benim için en son, ama en mutluluk verici aşamalardan birisiydi. Sitenin kuruluş sebebini az çok hepiniz biliyorsunuz zaten, ama ben yinede bu siteye google'dan misafir olarak gelecek arkadaşlar için biraz bahsedeyim. Pilotajla alakalı forumlarda onedream olarak tanındığım için öncelikle sitenin ismini liveonedream yapma sebebim budur. Beni forumlardan tanıyan birçok arkadaşım için akılda kalıcı olmasını istedim. Forumlara ilk üye olurken 1-2…

0

User Rating: 4.7 ( 3 votes)

Facebook Yorumları

Yorum

About onedream

Forumlardan onedream, hayalini gerçekleştirmiş, akademide eğitim alan bir pilot adayı..

10 Yorumlar

 1. Yeni paylaşımlarımızı bekliyorum. Iyi günler.

 2. beklenen gün geldi 🙂 yazılarının devamını merakla bekliyorum, umarım herşey güzel olur senin için.

 3. Vallah çok güzel. Insanı kıskandırıyorsun. Benimde yapasım geldi. Başarılar. 🙂

 4. Hocam forumairporthaber’den de sizi takip ediyordum, dediğiniz gibi paylaşımcılığınız her daim en üst seviyededir. Ben şuan aday adaylığı sürecindeyim.aynen ben de sizin gibi pilotluğu kendime mesleki açıdan en büyk hedef olarak koydum. Sitenizi şimdiden yer imlerime ekledim. İnşallah ben de sizin gibi hayalini gerçekleştirenlerden olurum. Yazılarınızı büyük bir heyecanla bekliyorum.

 5. Ümit Yiğit

  Merhaba bu değerli tecrübelerini bizimle paylaştığın için çok teşekkür ederim. Bir sakıncası yoksa hangi üniversite ve bölümden mezun olduğunu merak ediyorum. Şimdiden cevabın için teşekkürler.

  • Merhabalar Ümit, Istanbul’da özel bir üniversitede, uluslararası finans okudum. Değerli düşüncelerin için teşekkür ederim.

 6. Vay Ozi, blog kurduğunu burada mı öğrenecektik kanka… 🙂

  Çok iyi olmuş… Güzel bir kariyer diliyorum sana kardeşim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir